Tegoroczne XXIV Dni Częstochowy zorganizowane przez Urząd Miasta Częstochowa promowały ideę przywrócenia województwa częstochowskiego na administracyjnej mapie Polski. Hasło  „Jasne, że województwo częstochowskie.” towarzyszyło wszystkim imprezom składającym się na całokształt dorocznego święta miasta. Nie inaczej było na koncercie, który odbył się 27 sierpnia na błoniach za pętlą tramwajową przy ul. gen. Fieldorfa – Nila. Podczas imprezy wystąpiły wyłącznie częstochowskie zespoły. Te młode i mniej znane, oraz te zasłużone, będące już od dawna rozpoznawalnymi reprezentantami Częstochowy na krajowej scenie. Wystąpili: Agata Dziarmagowska, Sarius, Shamboo, Habakuk, Formacja Nieżywych Schabuff oraz T.Love.

Występujący muzycy często wyrażali opinię, że Częstochowie województwo się należy, a nieopodal sceny można było złożyć swój podpis pod petycją i tym samym dołączyć do grona osób wspierających sprawę. Mam nadzieję, że starania o przywrócenie województwa częstochowskiego zaowocują sukcesem. Zarówno włodarze miasta jak i wszyscy częstochowscy politycy powinni pracować ramię w ramię nad zrealizowaniem tej idei, zaangażować się w nią wznosząc się ponad partyjnymi podziałami. Jeśli zjednoczą się w tej sprawie ci którzy obiecywali  przywrócenie województwa, oraz wszyscy inni, którym zależy na tym, aby te obietnice zostały zrealizowane, to może spełnią się marzenia Częstochowian o szybszym rozwoju naszego miasta.

Koncert poprowadził Ireneusz Bieleninik. Swoje wejście miał prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który poza rzecz jasna odwołaniem się do konieczności restytucji województwa częstochowskiego wyraził zadowolenie z faktu, że Częstochowianie mogą na jednym, dużym koncercie posłuchać i zobaczyć większość zespołów, które swoją karierę rozpoczynały w naszym mieście i już dawno wtopiły się w nasz miejski folklor, stając się wizytówką Częstochowy.

W związku z moimi zawodowymi zobowiązaniami pojawiłem się na imprezie dopiero przed występem Formacji Nieżywych Schabuff, więc mogę pochwalić się zdjęciami wspomnianego zespołu, oraz występującego po nim T.Love.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *